«Море цінує професіоналів, і тут байдуже, чоловік ти чи жінка. Весь колектив націлений на те, щоб добре зробити роботу та отримати якісний загальний результат.»

У світі давно перестали дивуватися з того, що дівчата хвацько освоюють традиційно «чоловічі» професії. Христина, наприклад, працює третім помічником капітана. І не виключено, що у майбутньому сама стане капітаном.

Чому Ви обрали саме цю професію?

Думаю, це був поклик душі. Коли я ще навчалася у школі, то в восьмому класі до нас прийшли амбасадори з ОНМА і я запитала, чи беруть дівчаток на якісь ще факультети, крім права та менеджменту. Мені відповіли, що беруть на всі спеціальності, і ось тоді я й задумалася… А потім вирішила: все, йду до Академії!

Ви постійно знаходитесь у чоловічому колективі – навчання, робота… Чи дівчат зараз у флоті теж багато?

На моєму курсі навчалися, крім мене, ще три дівчинки, а на потоці я була одна. А на роботі в першому контракті в екіпажі була жінка-третій помічник, грузинка. Мені дуже з нею пощастило, ми потоваришували і досі спілкуємося. Першого рейсу я дуже боялася саме тому, що було незвично виявитись однією в ізольованому чоловічому колективі. А вийшло, що я була не одна, ми з нею разом сіли на борт, і вона мене, можна сказати, провела через найскладніший початковий етап.

А наскільки саме фізично важко дівчині у морі?

Зрозуміло, що це робота, а не круїз Середземкою. Робота важка, незалежно від того, чи чоловік ти чи жінка. Можуть бути затримки у портах. Може статися так, що після твоєї вахти почнуться маневри. Але при цьому важливо пам’ятати, що кожен старший офіцер налаштований на те, щоб робота виконувалася ефективно, тому що я була єдиною дівчиною, мені не доручали тягати тяжкості. На судні є достатня кількість роботи, яку жінці виконати цілком під силу.

Море цінує професіоналів, і тут байдуже, чоловік ти чи жінка. Весь колектив націлений на те, щоб добре зробити роботу та отримати якісний загальний результат. І завдання розподіляються так, щоб усе було зроблено вчасно та правильно.

Що Вас приваблює у роботі саме в Columbia Shipmanagement?

Мені дуже подобається політика компанії. Тут є дуже серйозний рівень підбору персоналу, високі стандарти. Усі контракти я почувала себе у безпеці, а це дуже важливо. Ти знаєш, що тебе і на борту не скривдять і в офісі про тебе думають. В цілому вся система побудована так, щоб це було комфортно самим морякам. Columbia Shipmanagement дбає про те, щоб люди, які вже працюють, хотіли залишатися тут.

Що Ви порадили б дівчаткам, які планують працювати в морі?

Ніколи не здаватися. Не хвилюватись через те, що оточуючі можуть твій вибір не розуміти, не приймати, щось додумувати. Усе це немає значення. Робіть те, що ви хочете і вважаєте за правильне робити. І бути готовим до того, що це робота. Вона прекрасна, але дуже важка. Але якщо ви цю роботу полюбите, вона коштуватиме того, щоб справлятися з будь-якими труднощами.