«Загалом море – це дуже красиво. Для мене це, насамперед, непередаване відчуття свободи: ти виходиш на носа судна, ловиш вітер і відчуваєш, що живеш.»

Розкажіть, як ви почали працювати у морі?

Потрапила я в море спочатку як масажист, а після семи місяців мені сказали, що з моїми дипломами я можу працювати в Medical Department на судні. Тож після повернення додому я почала активно шукати вакансії. Відправила резюме до Columbia і мене взяли! Я таким поворотом подій дуже задоволена. У морі я з жовтня 2018-го за цей час зробила один контракт масажистом і два контракти медсестрою.

Загалом море – це дуже красиво. Для мене це, насамперед, непередаване відчуття свободи: ти виходиш на носа судна, ловиш вітер і відчуваєш, що живеш. Звичайно, ти перебуваєш довгий час у замкнутому, хай і досить великому просторі, і про це теж треба пам’ятати. Але якщо ти готовий до такого розкладу, решта – тільки плюси.

Чим цікава робота на круїзному лайнері?

Робота на круїзному лайнері цікава тим, що ти спілкуєшся з іноземцями. Та й сам екіпаж зазвичай інтернаціональний. Люди, екіпаж та пасажири, на такому судні можуть зібратися з усього світу. Таке спілкування дуже розширює кругозір. І якщо ти любиш дізнаватися для себе щось нове, то така робота – найкращий варіант.

У чому полягає специфіка роботи медсестрою?

Потрібно бути готовою до того, що тебе можуть викликати на роботу будь-якої миті, 24/7. Тому завжди необхідно бути, як то кажуть, у тонусі. А в іншому так само, напевно, як і в лікарні на суші. Потрібно вміти надати першу допомогу, зробити укол, взяти аналіз – стандартно. Багато залежить від того, чи знайдеш ти спільну мову зі своїм лікарем і чи зможете ви працювати в тандемі.

Графік скоріше ненормований: ти можеш сидіти на палубі і читати книгу, а тебе терміново викликають по рації або по телефону, тому що, наприклад, пасажир впав і потрібно обробити рану. Або видати пігулки. Ну, чи когось, наприклад, хтось вкусив…

???

Ні-ні, я про комах! Наприклад, укус бджоли треба обробити. Ніяких більш «кримінальних» укусів поки що мені не траплялося)

Скільки часу у вас займає робота?

Якщо ви вмієте правильно розпоряджатися часом та грамотно організувати роботу, то у такому графіку немає нічого складного. Ну, треба сказати, що екстрені виклики таки трапляються не так часто. А загалом медсестра на борту не лише відповідає за медичні маніпуляції, а й проводить санітарні перевірки. При правильній організації такі перевірки можна рівномірно розподілити на різні дні, і в результаті вийде зручний графік. Можна, звичайно, розтягувати це задоволення і сидіти на робочому місці безвилазно. А можна організувати все грамотно та зробити роботу максимально комфортною. Це стосується й інвентаризації: розподіляй навантаження правильно, не відкладай до дедлайнів і з усім впораєшся.

А що вам подобається в роботі саме з Columbia Shipmanagement?

Я високо ціную своєчасну комунікацію. Моя агентка Дар’я завжди на зв’язку, готова вирішити будь-які питання. Я вчасно отримую всю інформацію, у тому числі про вакансії. Перед тим, як перейти до Columbia Shipmanagement, я наводила довідки, і маю сказати, що чула лише позитивні думки. Це компанія, якій можна сміливо довіряти.