«Хотів би порадити всім прийти в Columbia і спробувати, це справді відкритий, класний крюїнг, який допомагає молодим хлопцям знайти себе, побудувати кар’єру, вирости як фахівець».
Роман вирішив поєднати своє життя з морем, тож приєднався до кадетської програми Columbia. І це кардинально змінило його життя. Все про старт, перший рейс, мрії на майбутнє, Роман розповів у нашому невеликому інтерв’ю:
Як ви вирішили стати моряком?
Це рішення було прийняте вже у свідому віці, коли я остаточно зрозумів, що це цікава, відповідальна, а найголовніше – перспективна робота. В одеському регіоні це одна з найбільш популярних професій, але на жаль, хороших офіцерів зараз дуже не вистачає.
В один момент в житті все перевернулося, і мені закортіло стати судноводієм, офіцером, з’явилося бажання піти саме цим шляхом. Чесно кажучи, гадаю, після переїзду до Одеси на мене саме так вплинула енергетика міста.
Чому ви обрали кадетську програму Columbia?
Я цілеспрямовано йшов до Коламбії: ця кадетська програма найуспішніша, і, як мені казали друзі та вчителі в академії,тямуща і грамотна. Тут справді навчають курсантів, а не просто готують робочу силу. Розглядав лише цю компанію, нічого не вибирав. Я дуже хвилювався, думав, що мене ніхто не візьме, бо я не маю досвіду, сумнівався і з приводу віку (мені на той момент було вже 25). Але все склалося якнайкраще.
Як проходили подача документів та співбесіда?
В офісі я зустрів координатора кадетської програми, Ірину Олександрівну Барбінягру. Вона відмінний спеціаліст: незважаючи на велику кількість кадетів, все робить своєчасно, контролює всі процеси.
Потім я пройшов тести та потрапив на інтерв’ю до капітана Григорія Леонідовича Машкевича, людини з величезним досвідом роботи. Він одразу почав зі мною говорити як із кадетом, а не як з матросом. Пам’ятаю його фразу: «Ти майбутній офіцер, я з тобою розмовлятиму, як із офіцером. Навіть якщо ти в чомусь не впевнений, завжди кажи, не мовчи». Він одразу готував мене до того, що мене чекає на судні. Це була навіть не співбесіда, не перевірка на готовність, а скоріше бажання краще дізнатися мене, зрозуміти, що я за людина, чому хочу в море, як уявляю свою майбутню роботу.
Після цього капітан Машкевич сказав, що я пройшов. А буквально за два тижні після співбесіди я вже був на судні.
Як проходила практика на борту судна?
Буквально за два тижні після співбесіди я вже був на борту, і був там єдиним українцем. Система проходження практики побудована таким чином, що від капітана до третього помічника всі офіцери контролюють процес. Не було такого: “Тепер йди на палубу і роби ось це!”
Все за чітко прописаною програмою, при цьому кадета контролює прикріплений помічник, який, якщо потрібно, допомагає впоратися із завданням. Невеликі тести та іспити прямо на борту судна дають можливість перевіряти навички та прогрес у навчанні та роботі кадета. В принципі, вже після першого контракту я був повністю впевнений, що готовий йти на посаду помічника, і це великий плюс кадетської програми: за короткий термін ти отримуєш знання, які навіть за чотири роки навчання в університеті важко отримати. Також велика перевага кадетської програми в Columbia – ставлення до людей: немає поділу на кадетів та капітанів, всі роблять одну спільну справу.
Яким ви бачите своє майбутнє?
Звісно, мені хочеться бути капітаном, до того ж танкеру. Людина, яка мене навчала, спрямовувала та підтримувала – Григорій Леонідович Машкевич – був капітаном танкерного флоту.
А він – мій приклад для наслідування.
Що б ви могли порадити тим, хто тільки планує пов’язати своє життя із морською професією?
По-перше, необхідно вивчати англійську мову, без неї будуть виникати великі труднощі.
Хороший моряк чудово володіє англійським. Другий момент – це спеціальність.
Хороший, грамотний спеціаліст завжди на вагу золота, і йому скрізь відкриті дороги. Людина, яка орієнтується у своїй професії, завжди затребувана. Третій та основний момент – це бажання. Навіть, якщо ти потрапив в гарну компанію, в тебе хороший англійський, але відсутнє бажання досягнення мети, абсолютно нічого не вийде. Бажання, завзятість, наполегливість. Не варто також забувати, що в будь-який момент, навіть якщо ти чогось не знаєш, не варто соромитися, а потрібно запитувати, дізнаватися. Якщо не вмієш – навчайся. Хотілось би порадити всім завітати до Columbia та спробувати, адже це дійсно відкритий, класний кроїнг, який допомагає молодим хлопцям віднайти себе, побудувати кар’єру, зростати як спеціаліст.